Rady a tipy

Česká scéna cestovatelů

Líbí se Ti článek? Sdílej ho a ukaž ostatním.Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Zdravím Vás u podzimního sychravého počasí, které je momentálně v Čechách! Nevím, jak vy, ale já při takovém počasí si nejraději zalezu do postele s ovocným voňavým čajem, v teplých huňatých ponožkách a kouknu na pěkný film či shlédnu videa a články mých oblíbených youtuberů a blogerů.

A jelikož je cestování mou největší láskou, zajímají mě samozřejmě věci zejména kolem toho. Mám obrovskou radost, jak se česká cestovatelská scéna rozrůstá a místo blbostí, jak nanést správně make-up, co, kde a za kolik můžete koupit, se rozvíjejí čeští youtubeři a blogeři o mnohem smysluplnější věci (alespoň tedy pro mě).

Myslím si, že je skvělé, že začíná cestovat tolik lidí, ať už pravidelné výlety za hranice naší krásné země či nějaký dlouhodobější pobyt. Není to jen o tom se naučit pořádně jazyk, ale člověk v zahraničí získá úplně jiný pohled na svět, může sám sebe rozvíjet, příjít na věci, které ho baví, jako to například bylo u mě. Celý život jsem tu žila podle takových těch nepsaných pravidel – vystudovat školu, udělat maturitu, najít brigádu, vystudovat Vysokou školu, najít si práci. Pořád jsem jela, tak jak by to “mělo být” a neměla čas se ani zamyslet nad tím, zda mě tato cesta vůbec baví a neměla jsem si ani čas uvědomit, čemu bych se chtěla v životě věnovat. Poté, co jsem odcestovala do zahraničí se mi otevřely nové dvěře k dalším možnostem, zážitkům, zkušenostem a začala jsem zjišťovat, že jsem se celou dobu ubírala úplně jiným směrem, který mě ve skutečnosti vůbec nebaví a nezajímá. Díky cestování poznáte také spoustu nových lidí, spoustu zajímavých lidí, kteří vám mohou pomoci se tou novou cestou vydat.  Uvědomíte si jaké věci jsou skutečně důležité a kvůli kterým nemá smysl se stresovat či nervovat.

Proto vidím obrovský smysl v dělání cestovatelských videí a psaní článků z cest. Je třeba lidi motivovat a ukázat, že se není čeho bát, když tu například na pár měsíců opustí svoji rutinu a vydájí se do světa!

Nemám ráda pojem “konkurence” a “soupeření”, zahraničí mě naučilo, že si všichni pomáhají a neberou se vzájemně jako soupeři a myslím, že tak by to mělo být, však v jednotě je síla! 🙂

Proto bych Vám ráda představila české youtubery a bloggery, kteří se zabývají cestováním a jsou pro mě velkou inspirací, s některými jsem i v kontaktu, s některými už jsem měla i možnost spolupracovat a doufám, že bude možnost se s nimi poznat i osobně 🙂

Začnu tedy Youtube:

1) L & L (neboli Lukáš a Linda)

snimek-obrazovky-2016-10-08-v-18-17-53

Tito dva momentálně cestují po Novém Zélandu (který mi neskutečně přirostl k srdci) a mají snad nejlepší videa, co se momentálně na české scéně objevují. Jsou mi velkou inspirací a mohu Vám slíbit, že krajina Nového Zélandu vás jedním slovem ohromí natolik, že možná budete chtít zkusit štěstí a další rok si zažádate o Working holiday víza. Linda má také svůj blog, kde popisuje jejich cestování a zážitky, osobní pocity, rady k cestování a další zajímavé věci, takže určitě mrkněte! http://www.looklin.cz

YOUTUBE Kanál

2) Weef’s world

snimek-obrazovky-2016-10-08-v-18-57-24

Verunka – to je krásná mladá nadaná dáma, která je nejenom neskutečně sympatická, ale na jejím kanálu kromě cestování můžete shlédnout URBEX vlogy, tipy k podnikání (jako jsou Instagram, práce online, atd.), její projekt “Pro čistší platetu”, sledovat zkrátka můžete jak její život ze zahraničí (doteď žila v Portugalsku, nyní se nachází v ČR, ale brzy zas jistě někam vyrazí), tak i různé projekty, na kterých pracuje. Momentálně bude pořádat kurz “Jak na videa” + další kurzy, takže určitě mrkněte na její Youtubko + kurzy, které se budou konat. Tahle holka to má v hlavě prostě srovnané, tak ji rozhodně sledujte!

Kurzy Naučme se

YOUTUBE Kanál

3) Restless Child

snimek-obrazovky-2016-10-08-v-18-57-05

Peťu z Restless Child už sleduji téměř od jejího začátku a její posun dokazuje jen to, jak kvalitní a zajímavou práci dělá! Má veliký talent, co se videí týče, její videa mě hrozně baví, procestovala už desítky zemí a soustředí se hlavně na takové ty méně turistické a o to více mě baví ji sledovat. Má také skvělý Instagram, kde se můžete kochat jejími fotkami z USA a Kanady, kde se momentálně nachází. Zůčastnila se již dvakrát závodu Low Cost race, má svoje názory a nebojí se je říct, je akorát tak správně střelená jako já a doufám, že budu mít jednou čest ji poznat osobně 🙂 Jen tak dál Péťo!

YOUTUBE Kanál

4) Luu Over The Ocean

snimek-obrazovky-2016-10-08-v-18-58-34

Lucka a její přítel jsou cestovatelé tělem i duší. Momentálně žijí v Kanadě a cestují každý víkend do různých končin světa. Jejich vlogy jsou plné optimismu a Lucka vás svým úsměvem určitě donutí se usmát také 🙂 Jejich poslední videa jsou z Bostonu, Havaje či Nového Zélandu. Moje nejoblíbenější video je jejich zážitek ze psího spřežení, které si v Kanadě vyzkoušeli. Mrknout můžete také na Lucky blog, kde najdete užitečné rady k cestování a co kde zajímavého navštívit.

www.luuovertheocean.com

YOUTUBE Kanál

5) Where is Lucy

snimek-obrazovky-2016-10-09-v-11-36-33

Lucy pracuje jako au-pair v Anglii a výletuje co se dá. Nedávno byla se svou “rodinkou” na Kostarice a její vlogy vás určitě pobaví tak jako mě 🙂 Další lokality, které například můžete u ní na kanálu vidět: Paříž, Kodaň, Portugalsko, Wales. Moc sympatická holčina se smyslem pro humor 🙂

YOUTUBE Kanál

A teď bloggeři:

1) Me and Wonderland

snimek-obrazovky-2016-10-09-v-11-05-33

Kristýnka z blogu http://www.meandwonderland.com/, má nejen super články o cestování, ale i motivační články a zejména její projekt #zanormalniholky se mi obzvlášť líbí! Je super, že se někdo snaží upozornit na problémy dějící se ve světě a bojovat proti tomu. Určitě omrkněte i její Instagram, protože její fotky jsou prostě WOW!

2) Miles and Smiles Away

snimek-obrazovky-2016-10-09-v-11-04-23

Grafička, blogerka a moc milá Janička, která žila dobu na Maledivách, momentálně žije na Penangu v Malajsii, kde jsem měla i tu radost jí navštívit, píše blog v češtině i angličtině. Její články jsou čtivé, inspirující a z jejího Instagramu se zblázníte! 🙂

www.miles-smilesaway.com

3) Martínka Gebarovská z Dreaming and Wandering

snimek-obrazovky-2016-10-09-v-11-19-37

Tak na tuhle holčinu rozhodně koukněte, neskutečně skromná, milá, inspirující a velmi nadaná fotografka! Její články vás pozadí na zadek a můžete si z nich odnést spoustu vědomostí, které by se vám k cestování mohli hodit. Píše jak v angličtině tak v češtině a její dva weby najdete zde:

www.dreamingandwandering.com

www.zasvymsnem.com

4) Anie Songe

snimek-obrazovky-2016-10-09-v-12-01-17

Tuhle holčinu asi už znáte, ale i přesto jí zmíním 🙂 Anie žije se svým přítelem (snoubencem) na Bali, žili také předtím v Anglii a Thajsku. Její příspěvky na facebooku jsou pro mě denním chlebem a vždy se u toho pobavím či zapřemýšlím, Anie je prostě svá a za to jí mám ráda. Tak si ji určitě přidejte na Facebooku a sledujte jejich dobrodružství z Bali nebo koukněte na její web, kde najdete mimo jiné i spousty motivačních článků!

www.aniesonge.com

5) Katka cestuje

snimek-obrazovky-2016-10-09-v-12-02-46

Katku jsem začala sledovat ještě před mou cestou na Zéland 2 roky zpátky a musím říct, že mě neskutečně inspirovala jejími výlety, prací na Novém Zélandu i na Samoe (na kterou jsem se právě díky NÍ rozhodla odjet). Katky články jsou čtivé, inspirující, plné krásných fotek a svými příběhy vás zavede do děje jakobyste tam byli s ní. Mimo jiné také navštívila např. Japonsko, Srí Lanku, Madeiru a spoustu dalšího!

www.katkacestuje.cz

A kam dál?

7 komentářů

 • Reply
  Czickontheroad
  Červenec 25, 2018 at 4:22 pm

  Krásný výběr 🙂 Koho zajímají cestovatelské příběhy z Jižní Ameriky, doporučuju sebe – http://www.czickontheroad.cz
  A skvělé tipy pro Asii píše Katka z http://www.katiespostcard.com

 • Reply
  Pavel
  Září 7, 2017 at 4:09 pm

  Ahoj, od března 2017 cestujeme bez letenky zpět. Vypadá to na dlouho 🙂
  Jste zváni být s náma u toho!

 • Reply
  Míša
  Červen 12, 2017 at 3:57 am

  Děkuji ti za skvělé tipy a inspiraci na čtení. =) Já už taky delší dobu žiji v zahraničí a právě jsem začala psát blog o svém životě v Jižní Korei.

 • Reply
  honza9
  Říjen 13, 2016 at 5:15 pm

  Když jsou tady všichni, tak se pochlubím i svým blogem. Tady je http://vocasontheway.cz/

 • Reply
  Squieee
  Říjen 13, 2016 at 2:36 pm

  Ahoj, moc děkuji super soupis pěkných bloků a youtube kanálů. Mohla bych si taky udělat malou reklamu a přispět osobním cestovatelským webem? Poslední dobou je to hodně okolo Asie, ale najdou se i jiná místa :). Pokud to není vhodné, tak můj příspěvek klidně vymaž(te). Nebudu se zlobit. (http://squirrel.cz/cestovani)

 • Reply
  Luci
  Říjen 10, 2016 at 12:00 am

  Všichni moji nejoblíbenější čeští travel blogeři a youtubeři pohromadě (+ ty) + děkuji za tipy na ty, které jsem neznala!

  • Reply
   Travel With Blondie
   Říjen 13, 2016 at 11:37 am

   Tak to jsem ráda, že jsem ti pomohla rozšířit obzory 🙂 Je to super, jak se nám to tu v ČR rozrůstá, mám z toho radost! 🙂

  Zanech zprávu